Msza i bal wszystkich świętych

31 października w parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy w godzinach wieczornych zaroiło się od świętych. Najpierw wszyscy udali się do świątyni na wspólną Eucharystię, którą odprawił ks. proboszcz Paweł Guździoł,  a następnie do Klubu Seniora na wspólną zabawę.

Świetna muzyka, stół pełen słodyczy i owoców sprzyjał dobrej zabawie. Do tego na zewnątrz odbywało się spotkanie z astronomem. Chętni obserwowali księżyc, Jowisza i Saturna. Doskonałe warunki obserwacyjne pozwoliły dostrzec przez teleskop Wielką Czerwoną Plamę oraz pasma chmur na Jowiszu, liczne kratery na Księżycu oraz pierścienie Saturna. I właśnie te pierścienie, które do złudzenia przypominały aureolę świętych spowodowały, iż uczestnicy balu nazwali Saturna planetą wszystkich świętych. Za pomocą specjalnego lasera zostało też posłane światełko do nieba.