Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych to czas, kiedy uczymy się słuchać, szanować, stawać się lepsi, poznawać Pana Boga i bliźniego. Jeżeli do tego jeszcze z wielką radością przychodzimy do Bożego domu i cieszymy się ze spotkania z Bogiem, uczymy się spojrzeć w oczy sąsiadowi z ławki i mu pomóc, to czegóż jeszcze potrzeba?

W dniach 7-9 kwietnia odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rososzycy i rososzyckich parafian, które poprowadził ks. Mateusz Klaczyński, wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Liskowie. Czas rekolekcji był dla każdego czasem zastanowienia się nad swoim życiem i relacją do Pana Boga. Przypomniał nam również kilka ważnych prawd. Przede wszystkim jakie znaczenie powinna mieć wiara i nawrócenie, czym jest grzech i w jaki sposób możemy z nim walczyć, co daje nam spowiedź i jak pomaga nam ona zbliżyć się do Boga. Jakie relacje powinny być pomiędzy ludźmi, byśmy stawali się dojrzałymi chrześcijanami.

Link do zdjęć na Dysku Google – pobierz