Koncert charytatywny – By Iga mogła wykonać swój pierwszy krok

20 lutego w kościele św. Marka Ewangelisty w Rososzycy odbył się  koncert charytatywny dla Igi Wojtaszek. Iga urodziła się jako skrajny wcześniak, w wyniku niedotlenienia doszło do czterokończynowego mózgowego porażenia dziecięcego.

Przed Igą i jej rodzicami stanął poważny problem potrzeba zdobycia potężnej kwoty na kosztowną operację i rehabilitację Igi w Paley European Instytut.

Podczas koncertu wystąpili artyści związani z Zespołem Szkół Muzycznych imienia Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp. i  schola parafialna „Piórko anioła”. Muzyczne upominki zaprezentowali: Bartosz Bindel – marimba, Olga Borowczyk – gitara klasyczna, Bogumił Cieślak – skrzypce i gitara basowa, Zuzanna Kawaler – skrzypce, Damian Janiak – gitara basowa, Jakub Kois – marimba, ksylofon i jamba, Weronika Stolarska – flet poprzeczny, Norbert Stolarski – gitara akustyczna, Monika Walczak – pianino, Julia Wojtczak – pianino, Wojciech Wojtczak – saksofon. Scholę parafialną prowadzi pani Katarzyna Sawicka i należą do niej: Olga Borowczyk, Izabela Jędras, Daniel Kamzol, Barbara Kapałka, Magdalena Kasprzak, Karolina Kawaler, Zuzanna Kawaler, Jakub Kois, Amelia Kowalczyk, Zuzanna Rosik, Wiktoria Różańska, Michalina Warga, Julia Wawrzyniak

W trakcie koncertu uczestnicy obejrzeli film przygotowany przez Rafała Binka, o dotychczasowej działalności charytatywnej, a także mogli wysłuchać słów Sławki i Arka, rodziców Igi. Prowadząca koncert – Mirosława Kois za przeżycia duchowe podziękowała, przede wszystkim  młodym artystom, którzy włączyli się w organizację tego koncertu, ich rodzicom, nauczycielom, sąsiadom Igi, licznym sponsorom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury za nagłośnienie, firmie Ekoserw za przygotowanie aranżacji i telebimu.  W trakcie koncertu głos zabrali ks. proboszcz i wójt gminy Sieroszewice pan Anatol Piaskowski. O tym koncercie oprócz niezwykłych wrażeń duchowych, możemy powiedzieć, że był to najsłodszy koncert, dzięki fundatorom słodyczy dla artystów i ciasteczek dla wszystkich obecnych.

Wszystkie ofiary zebrane przez Radę Parafialną zostały przekazane na operację ortopedyczną Igi na https://www. siepomaga.pl/iga-wojtaszek

Czasem najmniejszy gest, może sprawić największą radość. Za wszystkie gesty miłości, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Pobierz zdjęcia z dysku google: pobierz