Akcja charytatywna – Dom Chłopaków w Broniszewicach

W niedziele 8 marca 2020r. na mszy św. o godz. 11.00 gościć będziemy siostrę zakonną i podopiecznych z Domu Chłopaków, który znajduje się w Broniszewicach. Będzie możliwość nabycia książek w cenie 30 zł. Przeprowadzona zostanie również w naszej parafii akcja charytatywna na rzecz tego wyjątkowego miejsca, które funkcjonuje między innymi dzięki darczyńcom.

Od 9 do 16 marca 2020r. przeprowadzona zostanie w naszej parafii akcja „ZBIERAMY ŚRODKI CZYSTOŚCI” dla Domu Chłopaków w Broniszewicach (pow. pleszewski) prowadzonego przez Siostry Dominikanki. ZBIERAMY: mydło w płynie, żel pod prysznic, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, maszynki do golenia, chusteczki higieniczne, pastę do zębów. Towar można składać do kosza w kruchcie kościoła. Organizatorzy Ksiądz Proboszcz Grupa Charytatywna Krótka informacja Broniszewice to wieś znajdująca się 7 od Pleszewa. Znajduje się tu Dom Chłopaków prowadzony przez Siostry Dominikanki. Tak piszą Siostry Dominikanki: Jesteśmy siostrami zakonnymi i mamy 56 chorych, niepełnosprawnych podopiecznych. Każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy. Jedni z zespołem Downa, inni z dziecięcym porażeniem mózgowym, a jeszcze inni zmagający się z autyzmem. Niektórzy nie widzą, nie słyszą, a niektórzy nigdy nie opuszczą swoich łóżek i nie będą mogli się cieszyć widokiem świata. Łączy ich to, że z różnych powodów stracili dom i rodziny w których żyli. Dzięki wsparciu tysięcy Darczyńców wybudowałyśmy dla nich Dom Chłopaków i staramy się, aby jak najlepiej funkcjonował.

Organizatorzy:

Ksiądz Proboszcz, Grupa Charytatywna