Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium w Skalmierzycach

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia pielgrzymi z parafii św. Marka Ewangelisty z Rososzycy rowerami podążyli po raz ósmy do Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach. Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks arcybiskup Marian Gołębiewski – senior archidiecezji wrocławskiej. Pielgrzymowanie parafian rozpoczęło się od błogosławieństwa, modlitwy i poświęcenia przy rososzyckiej świątyni, które poprowadził ks proboszcz Paweł Guździoł. Czas pielgrzymowania był czasem na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, na indywidualną modlitwę przed cudownym wizerunkiem Matki Pani Skalmierzyckiej, na spotkanie i rozmowy z ks arcybiskupem, ks kustoszem i innymi pątnikami. W czasie tegorocznej Eucharystii ks arcybiskup przypomniał również ważną datę cudu nad Wisłą (1920r) bitwy, która zmieniła historię świata, wskazał też na wszystkich tych naszych przodków często dla nas bezimiennych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.