Nakręceni dla Hani

Hania Wawrzyniak z Rososzycy to wspaniała, pięcioletnia dziewczynka, która już w życiu bardzo wiele przeszła i wciąż czeka przed nią wiele walki. Hania urodziła się z zespołem wad wrodzonych: rozszczep lewostronny wargi górnej, zdwojenie kciuka lewej rączki. Ale najpoważniejszą wadą jest brak kości piszczelowej w lewej nóżce oraz stopy końsko-szpotawe. Nasza dzielna mała bohaterka przeszła już kilka operacji w tym amputację nóżki, ale przed nią następne w obrębie stawu skokowego i kolejne wydłużanie nóżki. Nasza mała superbohaterka pomimo wielu problemów bardzo szybko nauczyła się chodzić, ale do chodzenia potrzebna jest jej proteza nóżki. Protezy nie rosną wraz z dzieckiem, stąd konieczna jest ich wymiana co 10 do 12 miesięcy. Niesie to ze sobą duże koszty zakupu protez. Wszystko uzależnione jest od elementów, z których się składa. Im lepszy element tym wyższe opłaty. Hania należy do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
30 czerwca 2019 r. w Rososzycy zostanie zorganizowany festyn „Nakręceni dla Hani”
z wieloma atrakcjami: koncert gwiazdy (wystąpi zespół MIG), loteria fantowa, dmuchane zamki dla najmłodszych parafian i wiele innych niespodzianek. Wypracowany zysk z festynu zostanie wpłacony na subkonto Hani w fundacji.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszych działań w dowolny sposób. Może to być sponsorowanie nagrody losowej, wsparcie finansowe, czy praca w przygotowaniach do festynu. Każda pomoc będzie bardzo cenna, a każda suma przybliży nam realizację naszych celów. Podczas festynu będzie można przynosić nakrętki, które również będą przekazane Hani.
Z wyrazami szacunku

Parafialna Rada Duszpasterska ks. proboszcz
Paweł Guździoł

Konto parafialne w SBL w Skalmierzycach nr 94 8431 0008 0100 1503 2000 0001
Osoby do kontaktu: Mirosława Kois tel. 793 327 510; Wioletta Saranek 603 299 609.