Droga Krzyżowa ulicami Rososzycy

Tradycją podtrzymywaną od wielu lat w naszej parafii jest Droga Krzyżowa ulicami Środkową i Kościelną. Z roku na rok rośnie liczba wiernych uczestniczących w tym jakże pięknym, pełnym zadumy wydarzeniu.Rozważając drogę krzyżową Jezusa Chrystusa myślami i sercem byliśmy przy Nim.

Wsłuchując się w odczytywane przez poszczególnych parafian stacje drogi krzyżowej czuliśmy dramat człowieka umęczonego do granic wytrzymałości, skazanego na śmierć. Czuliśmy rozpacz Jego Matki. Wielu z nas podeszło do krzyża, by symbolicznie wspomóc Jezusa w niesieniu tego ciężaru.  Po ostatniej stacji drogi krzyżowej weszliśmy do naszej świątyni na Gorzkie Żale. Wiernych było tylu, że nie każdy znalazł wolne miejsce w ławce. Piękne świadectwo wiary, manifestacja miłości do Jezusa Chrystusa. Nie zapomnieliśmy, że On dla nas szedł, cierpiał, upadał, a wreszcie umarł.