VI Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny

Szkoła Podstawowa w Rososzycy we współpracy z parafią św. Marka Ewangelisty w Rososzycy organizuje rokrocznie dla szkół gminy Sieroszewice i dekanatu ołobockiego konkurs biblijny. W tym roku zorganizowany został 27 listopada br.

Aby umożliwić udział uczniom chętnym z klas IV-VIII zorganizowano eliminacje w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI rozwiązywali test dotyczący Ewangelii św. Mateusza, natomiast przedstawiciele klas VII-VIII zagłębiali się w początki Starego Testamentu, a dokładnie poznawali Księgę Rodzaju. Uczniów i nauczycieli powitała dyrektor szkoły Elżbieta Chmura. Natomiast zasady i przebieg przybliżyła koordynator konkursu Mirosława Kois. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Biskupic Ołobocznych, Gostyczyny, Masanowa, Ociąża, Ołoboku, Parczewa, Rososzycy, Strzyżewa i Wielowsi.

Wyniki ukształtowały się następująco:


• kategoria klas IV-VI

1. Wiktor Wasielewski

2. Olga Borowczyk

3. Szymon Matusiak


• kategoria klas VII-VIII

1. Weronika Mielcarek

2. Wiktoria Kopras

3. Katarzyna Lemiesz

Podsumowując spotkanie konkursowe ks. kanonik Paweł Guździoł pogratulował uczestnikom turnieju olbrzymiej wiedzy i nawiązał do rocznicy 200-lecia kościoła św. Marka Ewangelisty, ponieważ tegoroczni laureaci otrzymali w nagrodę album powstały na tę uroczystość „Ze świętym Markiem w tle. Dzieje parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy”, który ukazuje historię kościoła, parafii i ludzi ją tworzących.