100-lecie odzyskania niepodległości w Rososzycy

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy świata. Data to symboliczna, ponieważ w tym dniu władzę przejął Józef Piłsudski jako Tymczasowy Naczelnik Państwa Polskiego. Również parafia w Rososzycy włączyła się we wspólne świętowanie Dnia Niepodległości.

Z inicjatywy Samorządu Wsi na czele z sołtysem, Rady Parafialnej wraz z ks. proboszczem oraz Grupy Odnowy Wsi podjęto działania mające na celu uczczenie tej rocznicy. Zaproszono do wspólnego świętowania mieszkańców parafii rososzyckiej. We współpracy ze Szkołą Podstawową w Rososzycy zorganizowano wystawę upamiętniającą stulecie niepodległości. We współpracy z OSP Rososzyca zorganizowano o godz. 12 wspólne odśpiewanie hymnu, a następnie delegacja Samorządu Wsi złożyła kwiaty przy pomniku poległych mieszkańców Rososzycy podczas II wojny światowej. Wieczorem natomiast odbył się apel, gdzie wspólnie ze scholą parafialną przypomniano pieśni patriotyczne i spotkano się z Matką Bożą Królową Polski. Był to dzień bogaty w radość, połączył wszystkich ponad wszelkimi podziałami.