Koncert pieśni patriotycznej

W niedzielę 18 listopada w naszym kościele miał miejsce wyjątkowy koncert pieśni patriotycznej. Wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze – ponieważ oprawę muzyczną zapewnił kwintet instrumentów dętych „Grandioso” Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego w Poznaniu, a po drugie wokalistami byli wszyscy obecni w świątyni.

Muzycy zagrali znane każdemu utwory związane z Polską. Nie zabrakło Roty i Mazurka Dąbrowskiego.Poza tymi podniosłymi pieśniami można było usłyszeć bardziej radosne „Przybyli ułani pod okienko” czy rzewne „Rozkwitały pąki białych róż”.

Organizatorem koncertu było stowarzyszenie Bliżej Siebie z Sieroszewic, którego prezes stowarzyszenia pani Alicja Tarchalska powitała wszystkich zebranych. Ksiądz proboszcz Paweł odniósł się do setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz do dwusetnej rocznicy jaką obchodzi nasz kościół. Na zakończenie koncertu wiersz pt „Naprzód” powiedziała Zuzanna Kapałka. 

Foto Pani Ewa Kotowska-Rasiak