Misje parafialne – podsumowanie

W dniach 23 – 26 maja w naszej parafii odbywały się misje parafialne, które miały przygotować do szczególnego jubileuszu jakim jest 200-lecie budowy i poświęcenia kościoła św. Marka Ewangelisty. Misje prowadził sercanin o. Grzegorz Kurzaj.

W trakcie misji parafialnych odbyły się równocześnie rekolekcje dla dzieci szkolnych. Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rososzycy zorganizowano też konkurs plastyczny na portret patrona parafii. Wpłynęły 74 prace, przed komisją w składzie: o. misjonarz i ks. proboszcz stał nie lada dylemat. Wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii klas młodszych:

• Hanna Mendera z klasy I
• Gabrysia Kowalska z klasy „0”
• Filip Nowicki z klasy I

W kategorii klas starszych nagrody uzyskały:

• Aleksandra Bartnik z klasy VII
• Wiktoria Jessa z klasy VII
• Michalina Warga z klasy IV.

Najważniejszym dniem misji był parafialny odpust ku czci patrona parafii św. Marka. Po uroczystej Eucharystii odbyło się radosne spotkanie przy kawie i cieście zorganizowane przez Radę Duszpasterską i czas na spotkania i rozmowy. Czas misji zakończył się odnowieniem wiary i wspólnym spotkaniem przy misyjnym krzyżu.