Festyn „Razem uratujmy serduszko Michalinki ”

1 lipca 2017 roku, przy sali wiejskiej w Rososzycy odbył się Festyn Charytatywny „Razem uratujmy serduszko Michalinki”. Imprezę w imieniu Rady Parafialnej i rodziny otworzył ks. Paweł Guździoł, proboszcz parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy. Na scenie zaprezentowali się młodzi i starsi artyści. Zaczęło się od  Zumby.  Dla Michalinki zaśpiewali i zagrali: Mały Teatr Bajek działający przy Szkole Podstawowej w Rososzycy, młodzież Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim i uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielowsi,  zespół „To All Units”, grupa Street Workout z Kępna. Gwiazdą festynu był zespół „Boys”. Były pokazy strażackie, animacje dla dzieci przygotowane przez grupę „Zielona Owca” , dmuchane zamki, przejazdy na  kucykach. Na Sali działało przenośne planetarium udostępnione przez Astro Arena Kalisz. Nie zabrakło loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami. Przeprowadzono także licytację obrazów wykonanych  w ramach pleneru „Zimne wody – skarb natury i urody”  oraz krzeseł przyozdobionych przez uczniów I LO w Ostrowie Wielkopolskim. Były też stoiska gastronomiczne m.in. z grochówką, kiełbaskami, plackiem. Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem „BIT”.

Podczas imprezy zebrano 75 514,57 złotych, przeznaczono je na dalsze leczenie Michalinki Binek, która od urodzenia przebywa w niemieckiej klinice Munster, przeszła już kilka zabiegów operacyjnych i walczy pod opieką dzielnych rodziców o życie i zdrowie. Rada Parafialna wraz z rodziną Michalinki dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu, wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i otworzyli swoje serca.