Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku. Jest to czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi, uczymy się słuchać, szanować. 

Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń. Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: papież, biskupi, rodzice, dziadkowie, studenci, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne i rozwiedzione, również uczniowie. Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”. To prawda, nie jest łatwo stać się lepszymi po godzinie nauki rekolekcyjnej. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego bałaganu, ale jest to dobry początek do poprawienia swojego życia.

W dniach 5-7 kwietnia odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rososzycy a od 6 do 8 dla dorosłych, które poprowadził ks. Piotr Górski, rektor wyższego seminarium duchownego w Kaliszu. Naprawdę warto wybrać się na wielkopostne ćwiczenia duchowe, by za Julianem Tuwimem zawołać:

Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie.
Jeszcze tak strasznie zapłaczę,
Że przez łzy Ciebie zobaczę,
Chrystusie…
I z taką wielką żałobą
Będę się żalił przed Tobą,
Chrystusie,
Że  duch mój przed Tobą klęknie
I wtedy serce mi pęknie,
Chrystusie…

W niedzielę palmową ogłoszone zostały wyniki konkursu na wielkanocną pisankę ozdobioną motywami religijnymi.

W klasach „O” – nagrody uzyskały:
Wiktoria Szmaj z kl. II,
Hanna Mendera z klasy „0”
i Lena Dudziak z kl. II.

A w klasach starszych:
Wiktoria Jessa ,
Aleksandra Bartnik
i Kinga Nadolska z klasy VI.