II Gminno – Dekanalny Konkurs Biblijny

2 grudnia w Szkole Podstawowej w Rososzycy spotkali się uczniowie wraz z opiekunami na II Gminno – Dekanalnym Konkursie Biblijnym. W szranki stanęli przedstawiciele 10 szkół: Gostyczyny, Masanowa, Ociąża, Ołoboku, Sieroszewic, Skalmierzyc, Strzyżewa, Wielowsi, Zamościa i Rososzycy. Tegorocznym celem konkursowych zmagań  była popularyzacja wśród uczniów klas IV-VI Ewangelii według świętego Łukasza.

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Mirosława Kois, którą wspomagały nauczycielki W. Praczyńska i J. Wiluk. Po raz drugi współorganizatorami  są Szkoła Podstawowa i Parafia św. Marka Ewangelisty w Rososzycy. W uroczystości wręczenia nagród laureatom udział wzięła pani Barbara Stasiak – dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli oraz pani Daria Olek – pracownik GZEASiP.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Weronika Mielcarek – SP Rososzyca
II miejsce: Daria Praczyńska – SP Gostyczyna
III miejsce: Laura Derdas – SP Ołobok

Komisja przyznała trzy wyróżnienia dla:
Agaty Gmerek ze SP w Ołoboku,
Grzegorza Stasiaka ze SP w Ociążu
i Oliwii Leńskiej ze SP w Strzyżewie.

Pani dyrektor Elżbieta Chmura i ks. proboszcz Paweł Guździoł pogratulowali wspaniałej wiedzy wszystkim uczestnikom i zaprosili do Rososzycy za rok.