Ogólnopolski dzień modlitwy i postu za Ukrainę

W wielu miejscach w Polsce wierni modlić się dziś będą o przerwanie narodowego konfliktu na Ukrainie. Po krwawych wydarzeniach w Kijowie, gdzie zginęło około 100 osób, a kilkaset zostało rannych, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski skierowało apel, aby dzień 28 lutego był Ogólnopolskim Dniem Modlitwy i Postu za Ukrainę.

Apel Prezydium KEP, to prośba o gest solidarności i wsparcia dla narodu ukraińskiego, który przeżywa szczególnie trudny czas. To prośba o modlitwę za ofiary tego krwawego konfliktu, o zaprzestanie aktów przemocy, poszukiwanie zgody i pokoju.

– Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych – czytamy w apelu biskupów.