Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

W dniach 28 czerwca do 5 lipca parafianie rososzyccy wraz z ks proboszczem Pawłem Guździołem wylecieli na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Wraz z naszą grupą pielgrzymowali też pątnicy z Wolsztyna. Pokłoniliśmy się pięknej Pani z Fatimy, przeszliśmy drogą krzyżową do Aljustrel, gdzie mieszkali Łucja, Hiacynta i Franciszek, dotarliśmy do Valinhos – miejsca objawień. Ponadto odwiedziliśmy Batalhę – klasztor matki Boskiej Zwycięskiej z grobami królów Portugalii, Alcobacę dawne opactwo cysterskie z jej niesamowitą historią, wreszcie w Nazare, uczciliśmy Matkę Bożą, ale również bliżej przywitaliśmy się z oceanem Atlantyckim. Niewatpliwie zachwyt wzbudziła we wszystkich Lizbona i wizyta w sanktuarium Cristo Rei, Eucharystia w kościele, który znajduje się na miejscu domu św. Antoniego. Wracając ze stolicy Portugalii mieliśmy możliwość być na najbardziej na zachód wysuniętym punkcie Europy w Capo da Roca. Zwiedziliśmy Coimbrę, Bragę i Porto. Ale również pokłoniliśmy się przed relikwiami św. Jakuba Apostoła w Santiago de Composteli. Jako że trwa rok Jakubowy przeszliśmy przez świete drzwi. Wrażeń z pielgrzymki było mnóstwo, niezwykłych przeżyć i emocji oraz ogromnej radości ze wspólnotowego pielgrzymowania.