Wizytacja pasterska księdza biskupa Łukasza Buzuna

W słoneczny czwartek, 24 marca naszą parafię odwiedził biskup pomocniczy diecezji kaliskiej ks. bp Łukasz Buzun. Wraz z księdzem proboszczem Pawłem odwiedzili Szkołę Podstawową w Rososzycy, gdzie dzieci klasy III mogły porozmawiać na różne tematy z wyjątkowym gościem. Dzieci komunijne zadały gościowi wiele pytań dotyczących od przeżyć z dzieciństwa, aż po pytania dotyczące spraw wiary.

Po spotkaniu z uczniami ksiądz biskup spotkał się również z nauczycielami naszej szkoły. Następnie poprowadził Eucharystię z namaszczeniem chorych.

O godzinie 15 udał się na cmentarz parafialny, gdzie modlił się wraz z gromadzonymi parafianami nad grobami ich bliskich. Rozmawiał z członkami Rady Parafialnej, którzy poruszyli największe radości ale i problemy naszej parafii, szukając wspólnie najlepszej drogi rozwoju duchowego.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia była uroczysta Eucharystia wraz z sakramentem bierzmowania udzielona młodzieży rososzyckiej parafii. Do sakramentu wylania darów Ducha świętego przystąpiło 41 młodych ludzi.

 

Pobierz zdjęcia z dysku google w większej rozdzielczości – pobierz