Misyjne kolędowanie

W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w godzinach popołudniowych na ulicach Rososzycy, Psar i Sieroszewic pojawili się kolędnicy misyjni. Przede wszystkim kolędowały dzieci, ale co było piękne, to nie zabrakło też młodzieży i dorosłych. Wśród kolędujących pojawili się Trzej królowie w asyście aniołów i świętych, a nawet „diabeł”.

Kolędnicy podobnie jak w ubiegłych latach zbierali na dzieci, żyjące w skrajnym ubóstwie. Tym razem na dzieci z Amazonii. Podczas swego kolędowania spotkali się z dużą życzliwością parafian, którzy otwarli serca i portfele dla zorganizowanej akcji. Obdarowywali dzieci nie tylko ofiarami pieniężnymi, ale również słodyczami. Dzięki ponad 40 kolędnikom misyjnym zebrano 3508,74 złotych, które zostały przekazane na pomoc dzieciom. Za wielką życzliwość i chęć niesienia pomocy najuboższym serdecznie dziękujemy.