Dla Zosi

Zbliżają się wielkimi krokami święta Zmartwychwstania Pana Jezusa, czas niepojętej, niezwykłej radości. Chcemy tą radością Wielkiej Nocy żyć i chcemy tę radość nieść dalej. Dlatego w tę najbardziej niesamowitą – Wielką Sobotę – Noc Wigilii Paschalnej przed naszą świątynią zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy na pomoc dla dwunastoletniej Zosi.

Jej całym światem jest mama i cztery ściany małego mieszkania w bloku. Choć te nie wiadomo jak długo jeszcze… Poważna wada serca, nieodwracalne powikłania po operacjach w wyniku, których dziewczynka jest głuchoniema, tragiczna śmierć ojca i rosnący dług w spółdzielni mieszkaniowej… to rzeczywistość 12 letniej Zosi i jej mamy. Mają tylko siebie i ogromny bagaż ciężkich doświadczeń za sobą. Mimo to, Zosia jest niezwykle pogodna, ale jej mama, która w 100% poświeciła się opiece nad dziewczynka, każdego dnia boi się, że mogą stracić dach nad głową…

Chcemy uzbierane pieniądze przekazać na konto spółdzielni mieszkaniowej, tak by nie dopuścić do eksmisji Zosi i jej mamy z mieszkania. Podzielmy się wielkanocną radością z Zosią i jej mamą.

Parafialna Rada Duszpasterska ks. proboszcz
Paweł Guździoł