Wszyscy święci balują w niebie

W przeddzień święta Wszystkich Świętych, kiedy wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli do Pana i przebywają w Jego światłości w parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy dzieci i te małe i te duże, przychodzą na Eucharystię przebrani za ulubionego świętego.

Przedstawiają pozostałym obecnym w świątyni swego świętego, a proboszcz ks. kanonik Paweł Guździoł wszystkich przebranych obdarowuje słodkim upominkiem. To w czasie tej Eucharystii przy ołtarzu służył sam święty Jan Paweł II. W tym roku po Mszy św. Rada Duszpasterska zaprosiła wszystkich przebranych na bal wszystkich świętych. Sam bal odbył się w salce nad remizą strażacką. Wspólna zabawa została ubogacona spotkaniem z astronomem, który przygotował krótki pokaz astronomiczny dla obecnych. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację balu za pomoc i życzliwość.