2 koncert Razem uratujmy serduszko Michalinki

26 marca w kościele św. Marka Ewangelisty w Rososzycy odbył się 2 koncert charytatywny Razem uratujmy serduszko Michalinki. Michalinka Binek z Rososzycy, niezwykle waleczna 3-miesięczna dziewczynka z Rososzycy, od chwili urodzenia przebywa w klinice w Munster w Niemczech, przeszła już 4 operacje.

Koncert zorganizowano aby wspomóc zbiórkę funduszy na leczenie Misi. Podczas koncertu wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych imienia Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp. i  schola parafialna „Piórko anioła”. Muzyczne upominki zaprezentowali: Maciej Bąk – pianino, Bartosz Bindel – wibrafon, Bogumił Cieślak – kontrabas i skrzypce, Zofia Gierz – wibrafon, Aleksandra Janoś – pianino, Gabriela Kamzol – klarnet, Jakub Kois – marimba, Weronika Stolarska – flet, Natalia Świtała – śpiew, Miłosz i Nikodem Wielebscy – marimba i wibrafon, Julia Wojtczak – pianino. Scholę parafialną prowadzi pani Katarzyna Sawicka i należą do niej: Madzia Kasprzak, Basia i Zuzanna Kapałka, Marysia i Zuzanna Tomczak, Izabela Jędras, Marlena Lisiak, Paulina Szukalska, Aleksandra Bartnik, Monika Chwiłkowska, Mikołaj Smug, Weronika Mielcarek, Wiktoria Dryka, Julia Wawrzyniak, Aleksandra Stempniak, Natalia Woźniczak, Kinga Wirt, Zuzanna Bartoszek, Olga Borowczyk, Michalina Warga, Zosia Dera, Gabriela Łuczak, Jakub Kois.

W trakcie koncertu uczestnicy obejrzeli film Jezu, Ty się tym zajmij… a także mogli wysłuchać słów Oli i Rafała, rodziców Michalinki. Prowadząca koncert – Mirosława Kois za przeżycia duchowe podziękowała, przede wszystkim  młodym artystom, którzy włączyli się w organizację tego koncertu, ich opiekunom, nauczycielom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury za nagłośnienie, firmie Ekoserw za przygotowanie aranżacji i telebimu, panu wójtowi za pomoc prawną, wszystkim dorosłym szczególnie rodzicom artystów, którzy wspomagali ich, przywieźli instrumenty, radzie duszpasterskiej.  Ks. Paweł Guździoł zwrócił uwagę, że „czekamy na cud, ale tak naprawdę te cuda się dzieją. Ten pierwszy koncert, to był cud. I dzisiaj, też kolejny cud. To wszystko są cuda, które Pan Jezus nam daje. Każdy z nas może taki cud uczynić wychodząc z kościoła. To będzie cud przez Was uczyniony.”

Dzięki zbiórce uzyskano 6 333 złote na dalsze leczenie Michalinki. Czasem najmniejszy gest, może sprawić największą radość. Za wszystkie gesty miłości, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.