Pieszo do Kotłowa do Matki Królowej Jedności

W  sobotę 10 września  78 pielgrzymów z parafii św. Marka Ewangelisty w Rososzycy wyruszyło w trasę do Matki Bożej Królowej Jedności.  Grupa pełna radości, młoda choć wielopokoleniowa, bo najmłodsza pątniczka Zosia ukończyła 8 lat, a najstarsza pani Mirosława skończyła 69 lat.

Parafianie z Rososzycy wyruszyli siedemnasty już raz zanosząc do Matki swoje prywatne intencje, modląc się za parafię, ojczyznę i pokój na świecie. Duchowym przewodnikiem grupy jest ks. proboszcz Paweł Guździoł. Podczas wędrówki przy kaplicy w Strzyżewie spotkaliśmy pielgrzymów grupy zielonej z Ostrowa Wielkopolskiego. Jak co roku parafianie kotłowscy, oaza rodzin z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z ks. Proboszczem kanonikiem Adamem Kosmałą przygotowali przepiękne czuwanie, uroczystą Eucharystię,  poczęstunek z domowym ciastem dla wszystkich przybyłych oraz różaniec fatimski, apel jasnogórski. Już w drodze powrotnej pielgrzymi szczególnie najmłodsi zaczęli planowanie przyszłorocznej pielgrzymki.