Śladami Siostry Faustyny w roku Miłosierdzia

W dniu 18 lipca z parafii p.w. Świętego Marka Ewangelisty w Rososzycy na czele z księdzem proboszczem Pawłem Guździołem wyruszyła pielgrzymka autokarowa śladami Miłosierdzia Bożego.

Pierwszym celem naszej pielgrzymki był Płock, gdzie odwiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym rozpoczęła się misja siostry Faustyny Kowalskiej jako Sekretarki i Apostołki Bożego Miłosierdzia. Warto dodać, że to właśnie w Płocku Pan  Jezus polecił siostrze Faustynie namalować obraz oraz ustanowić święto Bożego Miłosierdzia.
Przez dwa kolejne dni w Wilnie zwiedziliśmy  kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej, Stare Miasto, piękny barokowy Kościół Piotra i Pawła oraz Klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Mieliśmy również okazję pomodlić się na tzw. Wileńskich Powązkach, czyli Cmentarzu na Rossie, gdzie spoczywa wielu sławnych Polaków.  Wielkie wrażenie na grupie pielgrzymkowej wywarła góra Trzech Krzyży, która stanowi również  panoramę Wilna. Kolejnym istotnym miejscem w Wilnie był dom, w którym mieszkała siostra Faustyna. W domu tym w swoich objawieniach Pan Jezus nauczył ją odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.  W dawnej stolicy Litwy- Trokach mieliśmy okazję zwiedzić gotycki zamek wzniesiony przez wielkiego Księcia Litewskiego Kiejstuta.   Podczas pobytu w Wilnie mieliśmy również okazję spróbować przysmaków regionalnych takich jak cepeliny czy kibiny.
Ostatnim celem naszej pielgrzymki była Sokółka- miejsce cudu eucharystycznego oraz Białystok, w którym modliliśmy się przy grobie błogosławionego księdza Michała Sopoćki.
W trakcie naszego wyjazdu codziennie uczestniczyliśmy w Eucharystii.  Wszystkim pielgrzymującym towarzyszył dobry humor. Pielgrzymka ta była szczególnym wyrażeniem naszej wiary w Roku Miłosierdzia. Rozentuzjazmowani pielgrzymi  już planują kolejne wyjazdy.

Marcin Kamzol