Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy

13 sierpnia Ksiądz Proboszcz zorganizował autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Tego dnia na Jasną Górę przybywa min. Piesza Pielgrzymka Kaliska oraz grupy Promieniste – w tym również grupa Zielona, w której co roku pielgrzymują nasi parafianie.

Jasna Góra przywitała pielgrzymów piękną wakacyjną pogodą. Z każdą chwilą przybywało coraz więcej wiernych – pieszo, rowerami, autami prywatnymi i autokarami. Ze łzami w oczach klękali oni przed wizerunkiem Najświętszej Panienki dziękując za otrzymane dary, prosząc w skrytości serca o potrzebne łaski. Poruszał widok osób na wózkach inwalidzkich…

Nasza pielgrzymka tradycyjnie już o godzinie 14 tej zebrała się na Drodze Krzyżowej, by w palącym słońcu towarzyszyć Jezusowi na stacjach jego męki. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Św w Wieczerniku. Późnym popołudniem powitaliśmy grupy pielgrzymkowe z naszej diecezji.

Od ubiegłego roku zostajemy w Częstochowie aż do Apelu Jasnogórskiego, co jest dopełnieniem pielgrzymki. Z pieśnią na ustach opuszczaliśmy jasnogórskie wzgórze, umocnieni wiarą, nadzieją i miłością, którą w tym miejscu czuć niemalże namacalnie.