Pielgrzymka autokarowa do Lichenia

W poniedziałek 15 czerwca dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, księdzem proboszczem oraz panią katechetką udały się z pielgrzymką autokarową do Lichenia. O godzinie 10 tej uczestniczyły w mszy świętej w Bazylice, którą koncelebrował nasz ksiądz proboszcz. Następnie każda rodzina mogła wykorzystać czas wolny według własnych planów i potrzeb. Rozdzieleni na mniejsze grupy udaliśmy się na Golgotę, do kościoła św Doroty, do Kaplicy Krzyża i do Bazyliki, by w skupieniu podziękować za Eucharystię, za otrzymane łaski, prosić o dalszą opiekę dla naszych dzieci, rodzin, parafii.

Co odważniejsi mieli możliwośc podziwiać widoki z wieży Bazyliki. Każdy obowiązkowo zakupił pamiątki w okolicznych sklepikach, był również czas na kawę i lody – tym bardziej, że Pan Bóg podarował nam tego dnia piękną, słoneczną pogodę. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lesie Grąblińskim, pomodliliśmy się w maleńkiej kaplicy, gdzie jest kamień z odciśniętymi śladami stóp Matki Bożej, mieliśmy również okazję zmówić krótką modlitwę w kościele Sióstr Anuncjatek.  Powrót do domu umilał nam śpiew dziewczynek ze Scholi. Był również konkurs z wiedzy na temat Lichenia i historii Cudownego Obrazu.
Ku radości dzieci w Kaliszu kierowca autokaru zajechał do Mc Donalda 🙂