Boże Narodzenie 2019r. - życzenia

„Bóg się z Panny narodził By ludzi oswobodził Tego dnia wesołego Narodzenia Bożego Weselmy się, radujmy się, Bogu cześć dajmy”.

Słowa z kolędy może mniej znanej, wprowadzają nas w ten przepiękny czas Świąt Bożego Narodzenia. Mamy niezwykłe bogactwo kolęd i pastorałek, które mam nadzieje wielu z nas będzie śpiewało, na pewno w kościele ale i w rodzinnym gronie. W kolędach znajdujemy też całą historię zbawienia, w której czas Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego jest momentem przełomowym. Chciejmy więc ten czas przeżyć w autentycznym duchu Świąt Bożego Narodzenia. Niech radość i pokój zagości w Waszych sercach i w Waszych rodzinach. Przede wszystkim jednak niech w sercu każdego narodzi się Chrystus, Bóg Prawdziwy, który jest źródłem radości i pokoju.

Błogosławionych Świąt

"Anielskie pomaganie przez kolędowanie 2019r."

Boże Narodzenie 2019r.

Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus. Wigilia tego dnia to cudowne i piękne święto, które zaskakuje nas niezapomnianymi przeżyciami w gronie rodziny i znajomych.

Czytaj więcej: Boże Narodzenie 2019r.

Spotkanie ze św. Mikołajem 2019

6 grudnia świętujemy św. Mikołaja. W sposób szczególny czekają na niego wszystkie dzieci. W tym roku również przybył do kościoła św. Marka Ewangelisty i sprawił wszystkim obecnym mnóstwo radości oraz wywołał szczęśliwe uśmiechy u obecnych podczas roratniej Eucharystii.

Pielgrzymka do Sanktuarium w Fatimie 2019r.

Jest propozycja pielgrzymki do Fatimy samolotem w dniach od 16 do 20 kwietnia 2020r. cena 2950 zł plus 35 euro. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Sanktuarium w Fatimie 2019r.

VII Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny 2019r.

W tradycję Szkoły Podstawowej w Rososzycy wpisał się organizowany od siedmiu lat konkurs biblijny skierowany do uczniów gminy Sieroszewice i dekanatu ołobockiego. Konkurs przygotowywany jest przy współpracy z parafią św. Marka Ewangelisty w Rososzycy. Etap szkolny organizowany jest w macierzystych szkołach i on wyłania przedstawicieli na etap gminno-dekanalny, który w tym roku odbył się 25 listopada. Obowiązują dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI które zgłębiały Ewangelię św. Marka i klasy VII-VIII – których zmagania dotyczyły Księgi Wyjścia.

Czytaj więcej: VII Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny 2019r.

Dodatkowe informacje