100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2018

27 grudnia 1918 roku rozpoczęło się powstanie, które miało przybliżyć Wielkopolan do upragnionej wolności. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo – wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu kończącego I wojnę światową z 11 listopada 1918 roku. Dzięki temu zwycięskiemu powstaniu Wielkopolska wróciła do macierzy. Trzeba też pamiętać, że było to jedyne udane, zakończone pełnym sukcesem powstanie.

Czytaj więcej: 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2018

Boże Narodzenie 2018

Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus. Wigilia tego dnia to cudowne i piękne święto, które zaskakuje nas niezapomnianymi przeżyciami w gronie rodziny i znajomych.

Czytaj więcej: Boże Narodzenie 2018

Spotkanie Opłatkowe w Klubie Seniora 2018

Spotkanie ze św. Mikołajem 2018

6 grudnia nieodmiennie i dużym i małym parafianom kojarzy się ze św. Mikołajem. W sposób szczególny czekają na niego wszystkie dzieci. W tym roku z powodu „nawału prac” i wyjazdu parafialnego przybył do kościoła św. Marka Ewangelisty dzień później, ale i tak sprawił wszystkim mnóstwo radości i wywołał szczęśliwe uśmiechy u obecnych podczas roratniej Eucharystii. 

Akcja świąteczna „Podziel się z innymi” 2018

Od 10 do 17 grudnia 2018 r. w sklepach i w kościele można składać produkty żywnościowe, które przekazane zostaną najbardziej potrzebującym osobom z naszej Parafii.

Czytaj więcej: Akcja świąteczna „Podziel się z innymi” 2018

Akcja świąteczna „SERCE, nie tylko z piernika” 2018

8 i 9 grudnia 2018 r. (sobota i niedziela) po Mszach św. sprzedawane będą pierniki, które upieczone zostaną w cukierni specjalnie dla naszej parafii. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na cele charytatywne.


Liczymy na życzliwość i otwarte serca naszych Parafian.
Grupa Charytatywna

Dodatkowe informacje