Spotkanie opłatkowo - kolędowe 2017

Okres Bożego Narodzenie to niezwykły czas, kiedy szukamy wytchnienia od codzienności, otwieramy swoje serca i poddajemy się świątecznej atmosferze. Jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które umacnia poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje. Chcąc razem spędzić czas w radosnym nastroju serdecznie zapraszamy Parafian w dniu 7 stycznia 2018 r. (niedziela - Sala wiejska w Rososzycy)  godz. 15.00 na spotkanie przy kawie, łamanie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd.

Ksiądz Proboszcz
Grupa charytatywna

Życzenia bożonarodzeniowe 2017

Mój przyjaciel anioł stróż 2017

Pod takim tytułem zorganizowany został diecezjalny konkurs dla oddziałów przedszkolnych zorganizowany przez Publiczne Przedszkole sióstr salezjanek w Grabowie nad Prosną. W konkursie tym wzięli udział również dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rososzycy i Publicznego Przedszkola w Psarach. Podczas zajęć religii rysowali swoje wyobrażenie anioła i objaśniali dlaczego taki jest ten anioł. W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs, laureaci zostali zaproszeni do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie otrzymali dyplomy i nagrody. Miło nam, iż wśród laureatów tego konkursu w kategorii dzieci czteroletnich znalazła się Julia Wieszczak z Rososzycy.

V Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny 2017

W piątek, 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Rososzycy, odbył się V Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny. Konkurs organizowany jest przy współpracy dwóch instytucji: szkoły i parafii św. Marka Ewangelisty. 

Czytaj więcej: V Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny 2017

II Diecezjalny konkurs wiedzy o życiu i działalności Pawła Brylińskiego 2017

W środę, 11 października 2017 roku, w Domu Rolnika w Ołoboku odbyło się podsumowanie II Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Pawle Brylińskim pt. „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”, nad którym patronat honorowy objął biskup kaliski Edward Janiak.

Czytaj więcej: II Diecezjalny konkurs wiedzy o życiu i działalności Pawła Brylińskiego 2017

Spotkanie ze św. Mikołajem 2017

Podczas rorat, 6 grudnia parafialny kościół odwiedził bardzo sympatyczny gość św. Mikołaj. Święty biskup Miry, przyniósł dzieciom słodycze i zachęcił do stawania się coraz lepszymi. W tegorocznej drodze przygotowania do przyjścia Pana Jezusa pomaga jeszcze jeden wielki święty – św. Józef, który jako strażnik skarbów uczy jak żyć i postępować.

Dodatkowe informacje