Śpiewanie kolęd 2017

Serdecznie zapraszamy 8 stycznia 2017 r. (niedziela) godz. 15:00 na spotkanie przy kawie oraz śpiewanie kolęd, które odbędzie się w sali wiejskiej w Rososzycy.

Ksiądz Proboszcz
Grupa Charytatywna

Życzenia bożonarodzeniowe 2016

Harcerze roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju 2016

„Odważnie twórzmy pokój” – takim hasłem powitali dziś (22 grudnia 2016 r.) parafian w kościele w Rososzycy drużynowa pwd. Paulina Kotas wraz z harcerkami i zuchami: Basią Kapałka i Darią Kotas oraz z harcerzami: Adamem Grabowskim, Bartoszem Kotasem oraz Joanną Szymczak i Magdaleną Misiek. Zuchy wraz z harcerzami przekazały proboszczowi Betlejemskie Światło Pokoju.

Czytaj więcej: Harcerze roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju 2016

Spotkanie ze św. Mikołajem 2016

6 grudnia Kościół wspomina św. Mikołaja, biskupa. Mikołaj urodził się w Grecji, był jedynym dzieckiem zamożnych rodziców, uproszonym ich gorącymi modlitwami. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także wrażliwością na niedolę bliźnich. Po śmierci rodziców swoim znacznym majątkiem chętnie dzielił się z potrzebującymi. Wybrany na biskupa podbił sobie serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale także troskliwością o ich potrzeby materialne. Cuda, które czynił przysparzały mu jeszcze większej chwały.

Czytaj więcej: Spotkanie ze św. Mikołajem 2016

Podziękowanie - Grupa Charytatywna

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji charytatywnej „Serce, nie tylko z piernika”.
Bóg zapłać za otwartość i życzliwość wobec naszych działań.
Niech Boże Dziecię obficie błogosławi, daje radość i pokój tym wszystkim,
którzy otwierają swoje serca na drugiego człowieka.

Z wyrazami wdzięczności
Grupa Charytatywna

IV Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny

Szkoła Podstawowa w Rososzycy po raz czwarty zorganizowała gminno – dekanalny konkurs biblijny. Konkurs ten odbywa się pod honorowym patronatem ks. proboszcza Pawła Guździoła.

Czytaj więcej: IV Gminno-Dekanalny Konkurs Biblijny

Dodatkowe informacje