Śpiewanie kolęd

Serdecznie zapraszamy 3 stycznia 2016 r. (niedziela) godz. 15:00 na spotkanie przy kawie oraz śpiewanie kolęd, które  odbędzie się w sali wiejskiej w Rososzycy.
Ksiądz Proboszcz
Grupa Charytatywna

Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia, – święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem.

Podziękowanie „Podziel się z innymi”

Wszystkim Parafianom, którzy wsparli naszą akcję świąteczną „Podziel się z innymi” pragniemy podziękować za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za pomoc i życzliwość.

Z wyrazami wdzięczności

Grupa Charytatywna

Spotkanie ze św. Mikołajem

6 grudnia 2015 roku do kościoła św. Marka Ewangelisty w Rososzycy zawitał święty, którego kochają wszystkie dzieci i nie tylko. Święty Mikołaj biskup Miry, żył na przełomie III i IV wieku, wsławił się tym, że pomagał biednym i potrzebującym. Uczy nas wrażliwości na drugiego człowieka i pomagania innym, właściwego zachowania.  W parafialnym kościele przypomniał o tym dzieciom święty i przy tej okazji wręczył dzieciom słodki upominek.

Akcja świąteczna „Podziel się z innymi”

Organizujemy zbiórkę żywności dla potrzebujących, w sklepach w Rososzycy i Psarach są wystawione kosze, także w kościele jest kosz  gdzie można składać żywność, zbiórka od niedzieli 6 grudnia do wtorku 15 grudnia, liczymy na otwartość waszych serc.

Czytaj więcej: Akcja świąteczna „Podziel się z innymi”

"Bliscy i oddaleni"

Zapraszamy Państwa na koncert piosenek do wierszy ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu Ostrowskiego Teatru Piosenki. Koncert odbędzie się w dniu 8 grudnia 2015r. ( we wtorek ), o godzinie 18:15 w kościele parafialnym w Latowicach przy ul. Środkowej 52.

Czytaj więcej: "Bliscy i oddaleni"

Dodatkowe informacje